.

14 жовтня у Червоному відзначають храмове свято.


Саме у цей день багато років тому у селі було освячено новозбудовану церкву.
Покров Пресвятої Богородиці - свято, що у православній церкві вважається одним із великих. Відзначається воно  1 жовтня за юліанським календарем ( 14 жовтня за новим стилем).
В основу свята покладено переказ про появу Божої Матері у Влахернському храмі в Константинополі в 910 році . На Русі це свято широко відзначалось серед селян після закінчення польових робіт.
У 910 році  , за імператора Лева Мудрого і патріарха Макарія , візантійська імперія вела війну із
сарацинами - мусульманами ( в ряді джерел - з племенами русів ) , і Константинополю загрожувала небезпека .
У недільний день 1 жовтня під час всеношної , коли Влахернський храм був переповнений людьми, що молилися , в числі яких був Андрій , Христа ради юродивий - слов'янин , в молодості потрапив у полон і проданий в Константинополі в рабство місцевому жителю Феогносту . У четвертій годині ночі , піднявши очі до неба , Андрій побачив що йде по повітрю Пресвята Богородиця , осяяна небесним світлом і оточена ангелами ; Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель і Іоанн Богослов.
Димитрій Ростовський повідомляє наступні подробиці про чудесне бачення :

Коли св. Андрій з Єпіфаній споглядали це чудове бачення , Богоматір молилася, обливаючи сльозами Своє Пречисте обличчя . Закінчивши  молитву , підійшла до престолу , і помолилася  за майбутній народ. По закінченні молитви , зняла з Себе схоже на зразок блискавки велике і страшне покривало , яке носила на Пречистому чолі Своїм, і, тримаючи його з великою урочистістю Своїми Пречистими руками , розпростерла над усім стоячим народом. Чудні ці мужі досить довгий час дивилися на се розпростерте над народом покривало що блищала на зразок блискавки -славу Господню .  А коли відійшла Пресвята Богородиця , зробилося покривало невидимим . Але взявши його з собою , Вона залишила людям свою благодать …