.

КНИГИ ВІД ФОНДУ ІМЕНІ ГАЙНРІХА БЬОЛЛЯ


Кілька днів тому Нова пошта привезла чудовий подарунок для нашої бібліотеки- книги від
Фонду ім. Гайнріха Бьолля ( https://www.facebook.com/ua.boell/), велика подяка їм за це.
  Дана спільнота— це неурядова ресурсна організація, яка популяризує демократичний порядок денний та змінює публічний дискурс з метою зеленого демократичного розвитку.
Фонд є частиною Зеленого політичного руху Німеччини і ЄС. У Німеччині Фонд працює з 1997 року і з часом розширив мережу до 32 регіональних представництв у 60 країнах світу на 4 континентах.Діяльність фонду фінансується здебільшого за рахунок Федерального уряду Німеччини. Фонд вважається тісно пов'язаним з партією «зелених» Німеччини.
Фонд названо ім'ям письменника, Нобелівського лауреата Гайнріха Бьолля, який сповідував близькі принципи, — захист свободи, громадянську активність і толерантність.
Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства


Висвітлено маловивчені питання участі жінок у бойових діях та особливості перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду радянського та національного підпілля, життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху, розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних репрезентацій жіночого досвіду війни. Прагнучи вийти за рамки стереотипного бачення жінки у межах трикутника «зрадниця – жертва – героїня», вчені показують складну і суперечливу картину жіночого повсякдення у надзвичайних історичних обставинах. Поставлені завдання вирішуються з міждисциплінарних позицій, шляхом аналізу різноманітних історичних джерел, із застосуванням різних наукових підходів та методів. Збірник також дає уявлення про сучасні феміністські підходи до вивчення теми «жінка і війна». Для фахівців у галузі історії, гендерних студій, інших гуманітарних наук, а також усіх, хто цікавиться заявленою проблематикою.


Турбота як робота: материнство у фокусі соціології У монографії запропоновано авторську концепцію материнства як соціяльної практики. Авторка показує варіятивність практик материнства в соціоісторичному вимірі; визначає зміни соціяльно-демографічних характеристик сучасного типу материнства; окреслює суперечності між цими змінами та політикою підтримки материнства в Україні; аналізує макроструктури материнських практик у сучасному українському суспільстві, представлені державною політикою, ринком праці та соціокультурними смислами материнства. Із залученням матеріялів авторського емпіричного дослідження продемонстровано пізнавальні можливості соціологічної концепції материнства для вивчення повсякденного розгортання материнських практик на прикладі поєднання оплачуваної праці й турботи про дітей.


Захисники галактики»: влада і криза в чоловічому світі
Якими чоловіки бачать себе і якими їх бачать інші, чого від них сподіваються і вимагають, за що засуджують і карають, як це позначається на можливостях самореалізації в суспільстві та загальній якості життя, як історично розвивалися уявлення про маскулінність і чому нині можемо говорити про кризу маскулінності — Тамара Марценюк пропонує відповіді на ці та багато інших запитань, спираючись на широку джерельну основу та власну дослідницьку роботу.
Попри строгу систему викладу та численні посилання — як на академічні праці, так і на приклади з масової культури, зокрема список фільмів, рекомендованих до перегляду, — це не підручник, а радше захопливий довідник, що допоможе зорієнтуватися тим, для кого ця тема нова, і впорядкувати свої знання читачам і читачкам, які цікавляться питаннями гендеру.


«Сімейна цінність: спогади мами ґея» звертається до того незмірного болю й розлуки, які доводиться витримати сім’ям, наприклад, тоді, коли  усвідомлюємо, що наші діти можуть стати жертвами дискримінації чи злочинів на ґрунті ненависті просто через те, що вони є собою. У книжці наведено позитивні зрушення, зокрема нещодавні здобутки, пов’язані з визнанням і прийняттям одностатевих шлюбів, а також появу об’єднань ґеїв і натуралів у школах.